Wieża Zamku Joannitów / Łagów (PL)

Wieże … to kamienni „świadkowie“ rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień … lub po prostu interesujące budowle! Witamy na stronie Kalendarza FVKS „W podróży“ 2013. Codziennie przedstawiamy tutaj jedną wieżę z Euroregionu Nysa lub południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Wieża Zamku Joannitów / Łagów (PL) - Foto: Kotasik
Pochodzący z XIV wieku zamek w malowniczo położonym Łagowie został wybudowany przez zakon Joannitów i wznosi się na wzgórzu morenowym, otoczonym parkiem.
Budowla składa się z czterech skrzydeł tworzących renesansowy dziedziniec i chroniona jest wysokimi murami obronnymi oraz dwoma bramami. Przy wejściu znajduje się wieża warowna o wysokości ok. 20 m, z której roztacza się wspaniały widok. Pełniła ona funkcję obronną, była strażnicą i więzieniem. Prawdopodobnie w XV wieku wzgórze zamkowe rozbudowano. Wieża została podwyższona do 35 m i zwieńczona nowym krenelażem.
W 1812 roku zamek został oddany w ręce prywatnych właścicieli.

Nazwa wieży:
Wieża Zamku Joannitów

Miejsce:
Łagów

Kraj:
Polska

Euroregion:
Sprewa-Nysa-Bóbr

Autor(zy) zdjęcia / Źródło:

Tekst:
FVKS Team Kalendarz

Inne:
Obecnie w środku mieszczą się: hotel, restauracja, kawiarnia i reprezentacyjna Sala Rycerska.

Jeśli podoba się Państwu nasz kalendarz, to zachęcamy do uczestnictwa w jego tworzeniu i zaprezentowania tutaj swojej ulubionej wieży. To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na „Weź udział“ i kontynuować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. Informacje znajdą Państwo również pod hasłem „Pomoc“.

Use „automatic translation“ in the top-menu to show the content in your language ++ Nutzen Sie die „automatische Übersetzung“ im Menü oben, um den Inhalt in Ihrer Sprache anzuzeigen ++ Skorzystaj z „automatycznego tłumaczenia“ w menu powyżej, aby zobaczyć treść w twoim języku.

Podoba się Państwu nasz kalendarz? Polećcie go innym … 🙂

+ + +

[map id=“19″]

Schreibe einen Kommentar