Wieża ciśnień / Sulechów (PL)

Wieże … to kamienni „świadkowie“ rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień … lub po prostu interesujące budowle! Witamy na stronie Kalendarza FVKS „W podróży“ 2013. Codziennie przedstawiamy tutaj jedną wieżę z Euroregionu Nysa lub południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Wieża ciśnień Sulechów (PL) - Foto: Paweł Borkowski
Wieża ciśnień w Sulechowie została wzniesiona w 1904 r. z żółtej i czerwonej cegły. W górnej części znajduje się metalowy zbiornik na wodę. Nad wejściem widnieje niemiecki herb miasta z XIX w.

Wówczas służyła do wyrównywania ciśnienia wody. W latach 70-tych XX w. przestała pełnić swoją funkcję na rzecz nowej wieży ciśnień, która stanęła na osiedlu Nadodrzańskim. 

Jakiś czas temu pojawił się pomysł przebudowania starej wieży na widokową i otwarcia na jej szczycie kawiarenki. Widoki są z pewnością piękne.

Nazwa wieży:
Wieża ciśnień

Miejsce:
Sulechów

Kraj:
Polska

Euroregion:
Sprewa-Nysa-Bóbr

Autor(zy) zdjęcia / Źródło:

Tekst:
FVKS Team Kalendarz

Inne:
Zabytkowa wieża należy do gminy Sulechów.

Jeśli podoba się Państwu nasz kalendarz, to zachęcamy do uczestnictwa w jego tworzeniu i zaprezentowania tutaj swojej ulubionej wieży. To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na „Weź udział“ i kontynuować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. Informacje znajdą Państwo również pod hasłem „Pomoc“.

Use „automatic translation“ in the top-menu to show the content in your language ++ Nutzen Sie die „automatische Übersetzung“ im Menü oben, um den Inhalt in Ihrer Sprache anzuzeigen ++ Skorzystaj z „automatycznego tłumaczenia“ w menu powyżej, aby zobaczyć treść w Twoim języku.

Podoba się Państwu nasz kalendarz? Polećcie go innym … 🙂

+ + +

[map id=“166″]

Schreibe einen Kommentar