Wieża zamkowa / Sulechów (PL)

Wieże … to kamienni „świadkowie“ rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień … lub po prostu interesujące budowle! Witamy na stronie Kalendarza FVKS „W podróży“ 2013. Codziennie przedstawiamy tutaj jedną wieżę z Euroregionu Nysa lub południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Wieża zamkowa / Sulechów (PL) - Foto: 99kerob
Zamek w Sulechowie został wzniesiony przypuszczalnie na początku XIV wieku z polecenia księcia Henryka III Głogowskiego. Również w tym okresie powstała wieża obronna. Budynek obok niej został wybudowany w XVI wieku.

Zamek został rozbudowany w XVIII w. przez margrabiów brandenburskich. Od 1978 r. mieszczą się tam instytucje kulturalne. Wieża posiada obecnie dach namiotowy. W pobliżu znajduje się Sulechowski Dom Kultury.  

Nazwa wieży:
Wieża zamkowa

Miejsce:
Sulechów

Kraj:
Polska

Euroregion:
Sprewa-Nysa-Bóbr

Autor(zy) zdjęcia / Źródło:

Tekst:
FVKS Team Kalendarz

Inne:
Zabytkowy zamek jest własnością Miasta i Gminy Sulechów.

Jeśli podoba się Państwu nasz kalendarz, to zachęcamy do uczestnictwa w jego tworzeniu i zaprezentowania tutaj swojej ulubionej wieży. To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na „Weź udział“ i kontynuować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. Informacje znajdą Państwo również pod hasłem „Pomoc“.

Use „automatic translation“ in the top-menu to show the content in your language ++ Nutzen Sie die „automatische Übersetzung“ im Menü oben, um den Inhalt in Ihrer Sprache anzuzeigen ++ Skorzystaj z „automatycznego tłumaczenia“ w menu powyżej, aby zobaczyć treść w Twoim języku.

Podoba się Państwu nasz kalendarz? Polećcie go innym … 🙂

+ + +

[map id=“195″]

Schreibe einen Kommentar