Wieża Ratuszowa / Jawor (PL)

Wieże … to kamienni „świadkowie“ rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień … lub po prostu interesujące budowle! Witamy na stronie Kalendarza FVKS „W podróży“ 2013. Codziennie przedstawiamy tutaj jedną wieżę z Euroregionu Nysa lub południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Wieża ratuszowa / Jawor (PL) - Foto: Kroton
Ratusz został po raz pierwszy wzmiankowany w 1373 roku. Obecny wygląd otrzymał w latach 1895-1897. Jest to budynek wzniesiony w stylu neorenesansu niderlandzkiego.

Warto zobaczyć wewnątrz Salę Rajców z dużymi witrażami, które wykonano w 1897 roku w Barlińskim Instytucie Witraży.

Nazwa wieży:
Wieża Ratuszowa

Miejsce:
Jawor

Kraj:
Polska

Euroregion:
Nysa

Autor(zy) zdjęcia / Źródło:

Tekst:
FVKS Team Kalendarz

Inne:
Gotycka wieża jest pozostałością wcześniejszego ratusza.

Jeśli podoba się Państwu nasz kalendarz, to zachęcamy do uczestnictwa w jego tworzeniu i zaprezentowania tutaj swojej ulubionej wieży. To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na „Weź udział“ i kontynuować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. Informacje znajdą Państwo również pod hasłem „Pomoc“.

Use „automatic translation“ in the top-menu to show the content in your language ++ Nutzen Sie die „automatische Übersetzung“ im Menü oben, um den Inhalt in Ihrer Sprache anzuzeigen ++ Skorzystaj z „automatycznego tłumaczenia“ w menu powyżej, aby zobaczyć treść w Twoim języku.

Podoba się Państwu nasz kalendarz? Polećcie go innym … 🙂

+ + +

[map id=“224″]

Schreibe einen Kommentar