Wieża kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP / Bogatynia (PL)

Wieże … to kamienni „świadkowie“ rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień … lub po prostu interesujące budowle! Witamy na stronie Kalendarza FVKS „W podróży“ 2013. Codziennie przedstawiamy tutaj jedną wieżę z Euroregionu Nysa lub południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Wieża kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP / Bogatynia (PL) - Foto: Ludwig Schneider
Neogotycki kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatynii został wybudowany w latach 1863-68. Mieści się on na ul. Kurzańskiej 3.
Jest to trzynawowa budowla wzniesiona na planie krzyża. Kwadratowa wieża ma 60 m wysokości.
Świątynia była restaurowana w latach 60-tych XX wieku.

Nazwa wieży:
Wieża kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Miejsce:
Bogatynia

Kraj:
Polska

Euroregion:
Nysa

Autor(zy) zdjęcia / Źródło:

Tekst:
FVKS Team Kalendarz

Inne:
Bogatynia znajduje się w woj. dolnośląskim.

Jeśli podoba się Państwu nasz kalendarz, to zachęcamy do uczestnictwa w jego tworzeniu i zaprezentowania tutaj swojej ulubionej wieży. To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na „Weź udział“ i kontynuować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. Informacje znajdą Państwo również pod hasłem „Pomoc“.

Use „automatic translation“ in the top-menu to show the content in your language ++ Nutzen Sie die „automatische Übersetzung“ im Menü oben, um den Inhalt in Ihrer Sprache anzuzeigen ++ Skorzystaj z „automatycznego tłumaczenia“ w menu powyżej, aby zobaczyć treść w Twoim języku.

Podoba się Państwu nasz kalendarz? Polećcie go innym … 🙂

+ + +

[map id=“316″]

Schreibe einen Kommentar